Pożegnaj trądzik, pryszcze i wągry

Pożegnaj trądzik, pryszcze i wągry

Trądzik pojawia się w wieku dojrzewania i przebiega podobnie w prawie każdym przypadku. Potrafi być jednak prawdziwym utrapieniem nie tylko dla nastolatków, ale także dużo później – w dorosłym życiu. Przedstawiamy kilka rad jak sobie z nim poradzić.

1: Przestań stosować losowe kosmetyki przeciwtrądzikowe z drogerii – Zapewne większość z Was zauważyła na sobie, że cera po zastosowaniu takich kosmetyków wcale nie wygląda lepiej. Kosmetyki przeciwtrądzikowe z drogerii mają działanie mocno wysuszające. Nasza skóra potrzebuje nawilżenia oraz delikatnego oczyszczenia, jednakże, gdy coś ją wysusza – broni się i przetłuszcza jeszcze bardziej, przez co mamy zatkane pory, pryszcze i wągry.

2: Dieta pomoże ci pokonać pryszcze i wągry – mało kto zdaje sobie sprawę, jak duży wpływ na kondycję naszej skóry ma zdrowe odżywianie. Pożegnanie się z fast foodami i słodyczami na rzecz warzyw, owoców i soków wpłynie pozytywnie nie tylko na Twoją wagę, ale również w dużym stopniu na kondycję skóry. Może nie nastąpi to od razu, ale regularna kontrola tego, co spożywamy, na pewno przyniesie pozytywny skutek.

3. Kosmetyki pielęgnacyjne – Stosuj zwykłe kosmetyki przeznaczone dla skóry wrażliwej. Odstaw przeciwtrądzikowe cuda z reklam TV na rzecz lotionów myjących twarz, nawilżających ją. Skóra na pewno się poprawi. Delikatne żele myjące twarz, nawet te z niższej półki mają o wiele lepsze działanie, gdyż nie wysuszają naszej skóry.

4. Nie dotykaj twarzy – Na naszym telefonie znajduję się dużo bakterii. Starajmy się rozmawiać przez telefon nie przykładając go w całości do ucha. Wyczyść go żelem antybakteryjnym. Nie dotykajmy naszej twarzy rękami. Odzwyczajmy się podpierania głowy. Te wszystkie niby z pozoru niepotrzebne czynności mają ogromny wpływ na przenoszenie bakterii na naszą twarz.

Podobało się? Udostępnij innym: